We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview RAO305BL rack accessory Cable lacing bar
SKU
RAO305BL
£14.33
£11.94
In stock
by Logon D=800 CABLE TIRE-UP PANEL BLACK
Category: Rack Accessories
| SKU | RAO305BL |
|---|---|
| EAN | 5420016845047 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
19" 1U cable tire-up panels
1U cable holding panels are metal accessories installed throughout the depth of the cabinets and enabling tiring-up and holding of cables by means of special pattern thereon.
They can be installed at two directions, horizontal or vertical, in (19")3 GT series cabinets
Product dimensions(mm): W: 480 x D: 10 x H: 44
Color: RAL 9005
1U cable holding panels are metal accessories installed throughout the depth of the cabinets and enabling tiring-up and holding of cables by means of special pattern thereon.
They can be installed at two directions, horizontal or vertical, in (19")3 GT series cabinets
Product dimensions(mm): W: 480 x D: 10 x H: 44
Color: RAL 9005
| Features | |
|---|---|
| Easy mounting | Yes |
| Compatible rack width | 19" |
| Preassembled | Yes |
| Type | Cable lacing bar |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Oval |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 340 g |
| Width | 482 mm |
| Weight | 330 g |
| Height | 44 mm |
| Depth | 10 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 340 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screws included | Yes |
| Cage nuts included | Yes |
| Technical details | |
| Type | Cable lacing bar |
| Rack mounting | Yes |
| Rack capacity | 1U |
| Dimensions (WxDxH) | 482 x 10 x 44 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Rack mounting | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 482 x 10 x 44 mm |
You may also be interested in
| Product |
Lanview RAO305BL rack accessory Cable...
£14.33
£11.94
|
Bestseller
Digitus Shelf for fixed installation i...
£16.81
£14.01
|
Hot Product
Digitus Shelf for Fixed Installation i...
£20.96
£17.47
|
Popular
Microconnect CABLEMANA-3 rack accessor...
£14.69
£12.24
|
Microconnect CABLEMANA-4 rack accessor...
£18.77
£15.64
|
Recommended
Digitus Shelf for Fixed Installation i...
£17.53
£14.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RAO305BL
|
DN-19 TRAY-1-SW
|
DN-19 TRAY-2-SW
|
CABLEMANA-3
|
CABLEMANA-4
|
DN-97610
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Digitus
|
Digitus
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Digitus
|
| Type |
Cable lacing bar
|
N/A
|
N/A
|
Cable management tray
|
Cable management tray
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account