We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview RAX100BL rack accessory
SKU
RAX100BL
£23.15
£19.29
In stock
by Logon CABINET BAYING KIT, 1 set = 4 pcs. BLACK
Category: Rack Accessories
| SKU | RAX100BL |
|---|---|
| EAN | 5420016840318 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
19" baying kit
Dimensions(mm): W: 100 x D: 50 x H: 30
Color: Ral 7035
They are metal accessories used for connecting GT Series Cabinets side by side.
Cabinet connection kit is installed to the cabinet by detaching the side doors. They are delivered as 1 set: 4 pieces.
Dimensions(mm): W: 100 x D: 50 x H: 30
Color: Ral 7035
They are metal accessories used for connecting GT Series Cabinets side by side.
Cabinet connection kit is installed to the cabinet by detaching the side doors. They are delivered as 1 set: 4 pieces.
| Features | |
|---|---|
| Easy mounting | Yes |
| Preassembled | Yes |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Square |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 470 g |
| Width | 100 mm |
| Weight | 460 g |
| Height | 30 mm |
| Depth | 50 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 470 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH) | 100 x 50 x 30 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 100 x 50 x 30 mm |
You may also be interested in
| Product |
Lanview RAX100BL rack accessory
£23.15
£19.29
|
Popular
StarTech.com 1U Rackmount Brackets for...
£30.23
£25.19
|
Bestseller
Digitus Shelf for Fixed Installation i...
£20.96
£17.47
|
Microconnect CABLEMANA-4 rack accessor...
£18.77
£15.64
|
Recommended
Digitus Shelf for Fixed Installation i...
£26.42
£22.02
|
Hot Product
StarTech.com Horizontal 1U Server Rack...
£22.27
£18.56
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RAX100BL
|
SV431RACK
|
DN-19 TRAY-2-SW
|
CABLEMANA-4
|
DN-19 TRAY-2-55-SW
|
CMDUCT1UX
|
| Manufacturer |
Lanview
|
StarTech.com
|
Digitus
|
Microconnect
|
Digitus
|
StarTech.com
|
| Type |
N/A
|
Mounting bracket
|
N/A
|
Cable management tray
|
N/A
|
Cable management panel
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account