We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview RAX105 rack accessory
SKU
RAX105
£18.30
£15.25
In stock
by Logon M6 CAGE NUT SET AND MOUNTING SCREWS, 1set= 50pcs
Category: Rack Accessories
| SKU | RAX105 |
|---|---|
| EAN | 5420016840325 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
Model: Logon Professional RAX105
M6 cage nut set and mounting screws, 1set = 50 pcs
6x15 metered screw
M6 steel cage nut set consists of cage nut, screw and rack type PVC washers
Packed per 50
M6 cage nut set and mounting screws, 1set = 50 pcs
6x15 metered screw
M6 steel cage nut set consists of cage nut, screw and rack type PVC washers
Packed per 50
| Features | |
|---|---|
| Easy mounting | Yes |
| Preassembled | Yes |
| Mounting hole shape | Round |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package weight | 448 g |
| Width | 14 mm |
| Weight | 438 g |
| Height | 14 mm |
| Depth | 8 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package weight | 448 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screws included | Yes |
| Number of screws | 50 |
| Number of nuts | 50 |
| Technical details | |
| Rack mounting | Yes |
| Other features | |
| Rack mounting | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Lanview RAX105 rack accessory
£18.30
£15.25
|
Bestseller
Digitus Shelf for fixed installation i...
£16.81
£14.01
|
Recommended
Digitus Shelf for Fixed Installation i...
£20.96
£17.47
|
Popular
Microconnect CABLEMANA-3 rack accessor...
£14.69
£12.24
|
Microconnect CABLEMANA-4 rack accessor...
£18.77
£15.64
|
Digitus Shelf for Fixed Installation i...
£17.53
£14.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RAX105
|
DN-19 TRAY-1-SW
|
DN-19 TRAY-2-SW
|
CABLEMANA-3
|
CABLEMANA-4
|
DN-97610
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Digitus
|
Digitus
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Digitus
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Cable management tray
|
Cable management tray
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account