We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview RAX106 rack accessory
SKU
RAX106
£11.00
£9.17
In stock
by Logon M6 CAGE NUT SET AND MOUNTING SCREWS, 1set= 20pcs
Category: Rack Accessories
| SKU | RAX106 |
|---|---|
| EAN | 5420016847287 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
Model: Logon Professional RAX106
M6 cage nut set and mounting screws, 1set = 20 pcs
M6 steel cage nut set consists of cage nut, screw and rack type PVC washers
Packed per 20
M6 cage nut set and mounting screws, 1set = 20 pcs
M6 steel cage nut set consists of cage nut, screw and rack type PVC washers
Packed per 20
| Features | |
|---|---|
| Easy mounting | Yes |
| Mounting hole shape | Round |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 370 g |
| Width | 12 mm |
| Weight | 360 g |
| Height | 14 mm |
| Depth | 10 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 370 g |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screws included | Yes |
| Technical details | |
| Rack mounting | Yes |
| Other features | |
| Rack mounting | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Lanview RAX106 rack accessory
£11.00
£9.17
|
Microconnect CABLEMANA-3 rack accessor...
£14.69
£12.24
|
Bestseller
Digitus Shelf for Fixed Installation i...
£15.61
£13.01
|
Popular
StarTech.com 1U Rack Blank Panel for 1...
£11.30
£9.42
|
Recommended
StarTech.com 2U Rack Blank Panel for 1...
£15.83
£13.19
|
Hot Product
Microconnect CABLEMANA-2 rack accessor...
£10.28
£8.57
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RAX106
|
CABLEMANA-3
|
DN-19 TRAY-1-400-SW
|
BLANKB1
|
BLANKB2
|
CABLEMANA-2
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Microconnect
|
Digitus
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Microconnect
|
| Type |
N/A
|
Cable management tray
|
N/A
|
Blank panel
|
Blank panel
|
Cable management tray
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account