We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview RWMIP65-DIN-W600MM rack accessory
SKU
RWMIP65-DIN-W600MM
£17.26
£14.38
In stock
by Logon ELECTRICAL/DIN RAIL MODULE
- Ideal for Item number: RWM-IP656012030W
Category: Rack Accessories
| SKU | RWMIP65-DIN-W600MM |
|---|---|
| EAN | 5715063735640 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Electrical Distribution Module Din rail
Electrical distribution modules are metal accessories, suitable for all RWMIP65 cabinets, designed for electrical distribution inside the cabinet.
Electrical distribution modules are metal accessories, suitable for all RWMIP65 cabinets, designed for electrical distribution inside the cabinet.
| Features | |
|---|---|
| Easy mounting | Yes |
| Mounting hole shape | Oval |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 2.1 kg |
| Width | 600 mm |
| Weight | 1.9 kg |
| Height | 35 mm |
| Depth | 7.5 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.1 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screws included | No |
| Screw type | Yes |
| Technical details | |
| Dimensions (WxDxH) | 600 x 7.5 x 35 mm |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 600 x 7.5 x 35 mm |
You may also be interested in
| Product |
Lanview RWMIP65-DIN-W600MM rack access...
£17.26
£14.38
|
Bestseller
Digitus Shelf for fixed installation i...
£16.81
£14.01
|
Hot Product
Digitus Shelf for Fixed Installation i...
£20.96
£17.47
|
Popular
Microconnect CABLEMANA-3 rack accessor...
£14.69
£12.24
|
Microconnect CABLEMANA-4 rack accessor...
£18.77
£15.64
|
Recommended
Digitus Shelf for Fixed Installation i...
£17.53
£14.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RWMIP65-DIN-W600MM
|
DN-19 TRAY-1-SW
|
DN-19 TRAY-2-SW
|
CABLEMANA-3
|
CABLEMANA-4
|
DN-97610
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Digitus
|
Digitus
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Digitus
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Cable management tray
|
Cable management tray
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account