We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 4X81Q95846 stylus pen 13.5 g Grey
SKU
4X81Q95846
£31.61
£26.34
In stock
Yoga Pen
- Magnetic Attach
- Support Tilt Detection
- USB-C Charging
- Rechargeable Li-ion Battery
- LED Battery Indicator
Category: Stylus Pens
| SKU | 4X81Q95846 |
|---|---|
| EAN | 0195892122005 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
With its high precision and enhanced, responsive tilt, the Lenovo Yoga Pen makes drawing, doodling, and note-taking as easy as writing on paper. Its sleek design features a convenient magnet, allowing you to securely attach the pen to your device, while the LED indicator shows the charging and battery status. All in all, this stylus is the perfect companion for seamless writing on the go.
| Technical details | |
|---|---|
| Certification | CE(EMC)CBUKCAVCCI(EMC)KC(EMC)NOM |
| Width | 152 mm |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Package width | 223 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Product colour | Grey |
| Battery type | Built-in |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 223 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Package weight | 76 g |
| Width | 152 mm |
| Weight | 13.5 g |
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE(EMC)CBUKCAVCCI(EMC)KC(EMC)NOM |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Product colour | Grey |
| Battery type | Built-in |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Device compatibility | Laptop |
| Packaging data | |
| Package width | 223 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package depth | 55 mm |
| Package weight | 76 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 30 - 80% |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lenovo 4X81Q95846 stylus pen 13.5 g Grey
£31.61
£26.34
|
Bestseller
Honeywell 213-048-001 stylus pen
£39.38
£32.82
|
Hot Product
Logitech Crayon
£38.36
£31.97
|
CoreParts MOBX-ACC-011 stylus pen 20 g...
£37.37
£31.14
|
Popular
Getac GMPDX6 stylus pen Black
£43.79
£36.49
|
New
Samsung EJ-PT870 stylus pen 8 g Black
£34.25
£28.54
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X81Q95846
|
213-048-001
|
914-000046
|
MOBX-ACC-011
|
GMPDX6
|
EJ-PT870BBEGEU
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Honeywell
|
Logitech
|
CoreParts
|
Getac
|
Samsung
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Honeywell
|
Apple (brand)
|
Universal
|
Getac
|
Samsung
|
| Device compatibility |
Notebook
|
N/A
|
N/A
|
Universal
|
Tablet computer
|
Tablet computer
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account