We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Logitech Zone True Wireless
SKU
985-001082
£173.60
£144.67
In stock
Zone True Wireless Bluetooth Earbuds
Category: Headphones & Headsets
| Connection | True Wireless Stereo (TWS) |
|---|---|
| Style | In-ear |
| Ideal use | Calls/Music |
| Microphone type | Built-in microphone |
| SKU | 985-001082 |
| EAN | 5099206096219 |
| Manufacturer | Logitech |
| Availability | Y |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Graphite |
| Technical details | |
| Product colour | Graphite |
| Batteries included | Yes |
| Design | |
| Product colour | Graphite |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| RF connectivity | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Battery | |
|---|---|
| Number of batteries supported | 1 |
| Packaging data | |
| Package width | 96.5 mm |
| Package height | 60.5 mm |
| Package depth | 137.5 mm |
| Package weight | 220 g |
| Packaging content | Wireless earbuds with M-sized eargels Wireless charging case USB-A receiver USB-C to A adapter Replaceable eargels (S, L) USB-C to A charging cable Travel bag User documentation |
| Packaging content | |
| Packaging content | Wireless earbuds with M-sized eargels Wireless charging case USB-A receiver USB-C to A adapter Replaceable eargels (S, L) USB-C to A charging cable Travel bag User documentation |
| Batteries included | Yes |
| Other features | |
| Packaging content | Wireless earbuds with M-sized eargels Wireless charging case USB-A receiver USB-C to A adapter Replaceable eargels (S, L) USB-C to A charging cable Travel bag User documentation |
You may also be interested in
| Product |
New
Logitech Zone True Wireless
£173.60
£144.67
|
Recommended
Jabra GN2100 Telecoil MS
£185.00
£154.17
|
Hot Product
Jabra EVOLVE 40 UC Stereo
£164.53
£137.11
|
Bestseller
Jabra BIZ 2400 II Duo
£60.86
£50.72
|
Popular
Jabra Engage 75 Convertible
£259.43
£216.19
|
Jabra Engage 50 Stereo
£234.52
£195.43
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
985-001082
|
2127-80-54
|
6399-829-209
|
2409-820-204
|
9555-583-111
|
5099-610-189
|
| Manufacturer |
Logitech
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
| Wearing style |
N/A
|
Head-band
|
Head-band
|
Head-band
|
Ear-hook
|
Head-band
|
| Connectivity technology |
Wireless
|
Wired
|
Wired
|
N/A
|
Wireless
|
Wired
|
| Recommended usage |
N/A
|
Office/Call center
|
Office/Call center
|
Office/Call center
|
Office/Call center
|
Office/Call center
|
| Product type |
N/A
|
Headset
|
Headset
|
Headset
|
Headset
|
Headset
|
| Microphone type |
N/A
|
Boom microphone
|
Boom microphone
|
N/A
|
Boom microphone
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account