We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect CABLEEATER2 cable accessory Cable management
SKU
CABLEEATER2
£16.43
£13.69
In stock
Cable Eater 2.5m Grey
Category: Cable Accessories
| SKU | CABLEEATER2 |
|---|---|
| EAN | 5704327954590 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | Y |
Looking for a great connection?
With MicroConnect you get:
- Great products at a great value
- 25 years warranty
- Short delivery time
- Easy access to the part you want through our cable guide
With MicroConnect you get:
- Great products at a great value
- 25 years warranty
- Short delivery time
- Easy access to the part you want through our cable guide
| Features | |
|---|---|
| Product type | Cable management |
| Product colour | Grey |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 136 g |
| Package width | 227 mm |
| Package weight | 236 g |
| Package height | 54 mm |
| Package depth | 221 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 227 mm |
| Package weight | 236 g |
| Package height | 54 mm |
| Package depth | 221 mm |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect CABLEEATER2 cable accesso...
£16.43
£13.69
|
Hot Product
Vivolink Cable Channel 2m white
£13.82
£11.52
|
Bestseller
Vivolink VLWL110W cable accessory Cabl...
£19.92
£16.60
|
Recommended
Cablenet RJ45 Snagless Boot 8mm Black...
£18.60
£15.50
|
Popular
Bachmann 375.107 cable accessory
£18.65
£15.54
|
connektgear 3m Indoor Rubber Cable Pro...
£16.45
£13.71
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CABLEEATER2
|
11 571 00
|
VLWL110W
|
22-2091
|
375.107
|
90-0290
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
VivoLink
|
VivoLink
|
Cablenet
|
BACHMANN
|
connektgear
|
| Product type |
Cable management
|
N/A
|
Cable management
|
Cable boot
|
N/A
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account