We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Nvidia MCP4Y10-N001-FTF InfiniBand/fibre optic cable 1 m OSFP Black
SKU
980-9IA0H-00N001
£575.68
£479.73
In stock
Passive Copper cable, IB twin port NDR, up to 800Gb/s, OSFP, 1m, flat to finned
Category: Fibre Optic Cables
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| SKU | 980-9IA0H-00N001 |
| EAN | 7290110494971 |
| Manufacturer | Nvidia |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Connector 1 | OSFP |
| Connector 2 | OSFP |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 800 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Technical details | |
| Jacket material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Connector 1 | OSFP |
| Connector 2 | OSFP |
| Cable length | 1 m |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 800 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1 m |
You may also be interested in
| Product |
Nvidia MCP4Y10-N001-FTF InfiniBand/fib...
£575.68
£479.73
|
Cisco C9200L-STACK-KIT= InfiniBand/fib...
£704.02
£586.68
|
Cisco C9200-STACK-KIT= InfiniBand/fibr...
£704.02
£586.68
|
|---|---|---|---|
| SKU |
980-9IA0H-00N001
|
C9200L-STACK-KIT=
|
C9200-STACK-KIT=
|
| Manufacturer |
Nvidia
|
Cisco
|
Cisco
|



Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account