We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 300 m Black
SKU
02300BK06030
£65.44
£54.53
In stock
2300 Wax Thermal Ribbon, 60mm x 300m, Black
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 02300BK06030 |
|---|---|
| EAN | 5704174078364 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
A performance wax ribbon that offers excellent print quality on both coated and uncoated papers. This versatile ribbon is available at a competitive price, with all the benefits and exceptional quality you expect from Zebra.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 6 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 300 m |
| Ribbon width | 6 cm |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 300 m Bl...
£65.44
£54.53
|
Recommended
Zebra 03200BK06045 Thermal-transfer ri...
£77.51
£64.59
|
Bestseller
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 74 m B...
£57.19
£47.66
|
Zebra 3400 High Performance Wax-Resin...
£67.01
£55.84
|
Popular
Zebra 3200 Premium Wax-Resin thermal r...
£56.50
£47.08
|
Zebra 3400 High Performance Wax-Resin...
£95.62
£79.68
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
02300BK06030
|
03200BK06045
|
800132-202
|
03400BK06045
|
03200BK04045
|
03400BK08345
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account