We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture CA-18489 printer label
SKU
CA-18489
£17.94
£14.95
In stock
18489 Rhino compatible 19mm x 3.5m Black on Matte White Flexible Nylon Tape
- Compatible with:
- 4200/5200/6000, ILP, RhinoPro 5000
Category: Printer Labels
| SKU | CA-18489 |
|---|---|
| EAN | 5715063010891 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Long-lasting label printer tape. Wear and tear-resistant. Capture offers a full assortment of label tapes in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Material | Nylon |
| Brand compatibility | DYMO |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 50 g |
| Package width | 75 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 60 g |
| Packaging data | |
| Package width | 75 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 60 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Material | |
| Material | Nylon |
You may also be interested in
| Product |
Capture CA-18489 printer label
£17.94
£14.95
|
Hot Product
Dymo 99014/S0722430 DirectLabel-etiket...
£21.05
£17.54
|
Popular
Dymo 11354/S0722540 DirectLabel-etiket...
£25.51
£21.26
|
Bestseller
Dymo 99012/S0722400 DirectLabel-etiket...
£21.34
£17.78
|
Dymo 99013/S0722410 DirectLabel-etiket...
£25.67
£21.39
|
Recommended
Dymo 11356/S0722560 DirectLabel-etiket...
£21.77
£18.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-18489
|
S0722430
|
S0722540
|
S0722400
|
S0722410
|
S0722560
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account