We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture CA-TZEB51 label-making tape Black on fluorescent orange
SKU
CA-TZEB51
£22.99
£19.16
In stock
24mm x 8m Black on Flourescent Orange Tape
Category: Label-Making Tapes
| SKU | CA-TZEB51 |
|---|---|
| EAN | 5715063042458 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Capture offers a full assortment of label tapes in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on fluorescent orange |
| Brand compatibility | Brother |
| Material | Nylon |
| Compatibility | P-Touch |
| Technical details | |
| Tape length | 8 m |
| Material | Nylon |
| Tape width | 2.4 cm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 130 mm |
| Package width | 75 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 60 g |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 2.4 cm |
| Weight | 50 g |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 75 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package weight | 60 g |
| Other features | |
| Package depth | 130 mm |
You may also be interested in
| Product |
Capture CA-TZEB51 label-making tape Bl...
£22.99
£19.16
|
Hot Product
Dymo 53713/S0720930 DirectLabel-etiket...
£25.18
£20.98
|
Bestseller
Dymo 16957/S0718040 DirectLabel-etiket...
£20.24
£16.87
|
Dymo 53718/S0720980 DirectLabel-etiket...
£26.02
£21.68
|
Recommended
Dymo 16959/S0718060 DirectLabel-etiket...
£20.28
£16.90
|
Popular
Dymo 45021/S0720610 DirectLabel-etiket...
£20.21
£16.84
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CA-TZEB51
|
S0720930
|
S0718040
|
S0720980
|
S0718060
|
S0720610
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
| Label colour |
Black on fluorescent orange
|
Black on white
|
Black on white
|
Black on yellow
|
Black on white
|
White on black
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account