We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Casio XR-12WE1 Ribbon black on white 12mm x 8m for Casio Labelprinter 6-12mm/18mm/24mm
SKU
XR-12WE1
£21.77
£18.14
In stock
12mm, 8 m
Category: Label-Making Tapes
| SKU | XR-12WE1 |
|---|---|
| EAN | 4971850120322 |
| Manufacturer | Casio |
| Availability | Y |
Compatible Printers: Casio KL 70 e, Casio KL 130, Casio CW-L 300, Casio KL 7000, Casio KL 2000, Casio KL 120, Casio KL 8100, Casio KL 750, Casio KL 100 e, Casio KL 7400, Casio KL 780, Casio KL 60, Casio KL 300, Casio KL-G 2, Casio KL-HD 1, Casio KL 200, Casio KL 820, Casio KL 8200, Casio KL-P 1000
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on white |
| Technical details | |
|---|---|
| Tape length | 8 m |
| Tape width | 1.2 cm |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Casio XR-12WE1 Ribbon black on white 1...
£21.77
£18.14
|
Recommended
Dymo 53713/S0720930 DirectLabel-etiket...
£29.12
£24.27
|
Bestseller
Dymo 16957/S0718040 DirectLabel-etiket...
£20.32
£16.93
|
Dymo 53718/S0720980 DirectLabel-etiket...
£26.24
£21.87
|
Hot Product
Dymo 16959/S0718060 DirectLabel-etiket...
£20.28
£16.90
|
Popular
Dymo 16960/S0718070 DirectLabel-etiket...
£23.52
£19.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
XR-12WE1
|
S0720930
|
S0718040
|
S0720980
|
S0718060
|
S0718070
|
| Manufacturer |
Casio
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
DYMO
|
| Label colour |
Black on white
|
Black on white
|
Black on white
|
Black on yellow
|
Black on white
|
Black on white
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account