We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 25G SFP28 LC SR 100m MMF Transceiver
SKU
JL484A
£474.96
£395.80
In stock
Aruba Networking 25G SFP28 LC SR 100m MMF Transceiver
Category: Fibre Optic Cables
| Interface type | SFP28 |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| SKU | JL484A |
| EAN | 0190017199597 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 20 g |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE Aruba Networking 25G SFP28 LC SR 1...
£474.96
£395.80
|
Recommended
Cisco QSFP-H40G-AOC2M= InfiniBand/fibr...
£587.40
£489.50
|
Bestseller
Cisco C9200L-STACK-KIT= InfiniBand/fib...
£688.52
£573.77
|
Popular
Nvidia MCP4Y10-N001-FTF InfiniBand/fib...
£568.81
£474.01
|
Ubiquiti UACC-OFC-SA-MPMP-0.5M-10 Infi...
£496.68
£413.90
|
Ubiquiti UACC-OFC-SA-MPMP-1M-10 Infini...
£496.68
£413.90
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JL484A
|
QSFP-H40G-AOC2M=
|
C9200L-STACK-KIT=
|
980-9IA0H-00N001
|
UACC-OFC-SA-MPMP-0.5M-10
|
UACC-OFC-SA-MPMP-1M-10
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
Nvidia
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
| Cable type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
OFC
|
OFC
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account